Jak urządzić hol

Przedpokój jak i hol stanowią nie tylko funkcjonalną część domu, również miejsce przejściowe. Jest to wizytówka oraz zapowiedź tego, co zaraz zostanie zobaczone w dalszej części mieszkania. Z tego powodu, warto przemyśleć jak urządzić hol, żeby był wygodny oraz reprezentacyjny.

Szybko i dyskretnie, przyjeżdżamy do domu pacjenta – Euro-Med – Natychmiastowa ulga. Doświadczeni lekarze. Bezpłatny dojazd.

To właśnie przedpokój wprowadza do domu. Sporo pokazuje także o właścicielu. Korytarz wcale nie tak łatwo jest urządzić, gdyż zazwyczaj jest wąski i mały. Najczęściej jest także źle oświetlony, zaś okna w tym pomieszczeniu są rzadkością. Stanowi najbardziej uczęszczany szlak w domu, ponieważ to właśnie on dokonuj podziału mieszkania na części.

W wypadku, kiedy hol stanowi jednocześnie korytarz, który bezpośrednio sąsiaduje z salonem – komponujemy wolną przestrzeń jednolitą stylistycznie, która w sposób płynnie łączy wszystkie pomieszczenia.

Jak urządzić hol, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało?

Często zastanawiamy się nad tym jak urządzić mieszkanie w kamienicy, ale jako ostatnie bierzemy pod uwagę jak urządzić hol. A powinien on stanowić priorytet. Niejednokrotnie przetrzymujemy w nim rzeczy różnego typu. Niestety wychodzimy często z założenia, iż szkoda miejsca na przedpokój. Chyba najwyższa pora na to, aby zmienić nasze złe nawyki i wprowadzić coś nowego tak, aby urządzanie mieszkań, miało konkretny wydźwięk. Być może powinniśmy przyjrzeć się bliżej pomieszczeniu, które przecież spełnia tak wiele funkcji. Już nie tylko zastanówmy się nad tym jak stworzyć przytulny salon aranżacje, ale także nad tym jak urządzić hol, żeby dobrze się prezentował. Należy wziąć pod uwagę kolory, oświetlenie oraz materiały, które chcemy użyć. Coraz częściej pragniemy, żeby nasze mieszkanie nie było anonimowe. Tworząc przytulny salon aranżacje, wieszamy ulubione grafiki albo zbieramy w mieszkaniu pamiątki z podróży. Jeśli kochamy sztukę i literaturę, to nawet bardzo wąski korytarz można z powodzeniem zmienić w bibliotekę. Półki nie zajmują sporo miejsca. Należy odpowiednio dobrać kolory, ponieważ księgozbiór sam w sobie jest różny. Pamiętajmy, żeby nie upychać ważnych egzemplarzy na siłę, ponieważ uzyskamy wtedy efekt zagraconego pomieszczenia. Jeżeli nasz hol jest sporych wymiarów, to świetnym wyjściem będą ozdobne schody otwarte na salon. Nie potrzebują więcej elementów. Tutaj spora liczba drzwi, jakie posiadamy, podkreśli urok całego wnętrza.

Należy mieć na uwadze podczas zastanawiania się jak urządzić hol, jaki kolor będzie adekwatny. Do małego korytarza bezpieczna okaże się baza, która jest neutralna. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenie. Jeżeli położymy jasne kafle na podłodze lub drewno bielone, to trzeba uważać, abyśmy nie wprowadzili zbyt dużo monotonii. Pomocne okażą się wtedy dodatki, takie jak na przykład intensywny kolor ramy lustra, podstawy lampy czy dywanu. Fajnie, jeśli żywą barwę posiada jedna ściana. Szczególnie ta, na której zostanie zaaranżowana ekspozycja. Taki zabieg może jednak trochę zmienić proporcję pomieszczenia. Malujmy całość na wybrany kolor, dopiero wtedy, kiedy dokonamy próby na niewielkim fragmencie. Uzyskamy wtedy pewność, iż odcień przez nas wybrany, jest zadowalający.

Odpowiednie urządzenie holu jest kluczowe w tym jak urządzić mieszkanie w kamienicy albo w domu. Nie należy go pomijać w swoim projekcie, tylko zadbać, aby wszystkie pokoje ładnie się prezentowały.